Мирослав Илиќ ми вети дека ќе ме ожени, ама ме излажа: Поранешната на пејачот повторно се огласи

Мирјана и Девин Антоновиќ пристигнаа во Палатата на правдата во Белград пред 9 часот, на закажано сослушување со Мирослав Илиќ, по повод докажувањето на татковство.

Мајката и синот биле расположени да чекаат да влезат во судницата, а Мирослав не се појави ниту овој пат.

Инаку, оваа жена во октомври 2019 година му даде ексклузивна исповед на Телеграф, во која за прв пат зборуваше за сите детали од нејзината врска со Мирослав Илиќ..

Да потсетиме, Мирјана пред неколку дена објави фотографија од аеродромот, најавувајќи судење со поранешниот партнер кој одбива да признае дека е татко на Девин.

– Девин е мојот херој. Како што знаете, овие години тој не само што се бореше со Мирослав, туку и со градењето на неговата кариера.

Фала му на Бога, тој е многу успешен во кариерата и сега мора да го заврши ова со Мирослав, па ќе биде мирен.

Тој не го сака вниманието на јавноста, но колку и да беше тешко и колку пати сакаше да се откаже, мора да истрае сега. Не толку за себе, туку во име на сите самохрани мајки и невини деца кои се наоѓаат во слични ситуации.

Секојдневно му испраќаат пораки и го молат да не се предава – рече Мирјана неколку дена пред сослушувањето. Потоа, ја раскажа љубовната приказна со Мирослав Илиќ.

– Откако се запознавме, тој отиде во Канада и ми се јавуваше нон стоп. Ние порано зборувавме и по 6 часа, а потоа беше толку скапо, но некако успеавме.

Стапивме во контакт многу брзо откако се запознавме, по што тој ме покани да дојдам во Србија, а потоа ја запознав Брена. Тие заедно имаа голем концерт во Белград.

Бев зад сцената со Мирослав, а Брена поминуваше покрај собата во која бевме, но како што минуваше, таа се врати, влезе во собата и го праша Мирослав: “Која е оваа?

Која е оваа жена? Јас се немам запознаено со неа, а изгледа како жива кукла “. Така се запознавме јас и Брена и после тоа сите заедно отидовме на вечера – рече тогаш Мирјана.

„Мојата Микица“, така ме викаше тој. Подоцна дознав дека тој е оженет. Сепак, тој живееше сам во Белград и ми рече дека има проблеми, дека се оженил не по своја воља.

Сето ова го разбрав како почеток на развод, бидејќи го имав истиот проблем. Бидејќи тој живееше сам, кога и да бев во Белград – бев со него во неговиот стан.

Ми рече дека не е среќен во бракот, дури и по некое време ме запроси и ме замоли да бидам негова сопруга.

– Без оглед на сè, во тој момент бев многу среќна, му верував и мислев дека ќе го реши сето тоа.

Сепак, неговата ситуација се искомплицирала, неговиот син се разболел и морал да се грижи за нив.

Во тој момент веќе бев во осмиот месец од бременоста, а неговата тогашна законска сопруга почна да ме малт рет -ира, таа постојано ми се јавуваше и ми пре теше.

Целата ситуација многу ме испл аши и, секако, бев испла шена за моето дете, се спакував и се вратив во Америка – рече таа.

Фото: Фејсбук принтскрин, Јутјуб принтскрин