Ќерката на најубавата глумица од цела Југа е како модел, дури поубава од мајка си

0

Се сеќавате ли на убавата, актерка која за жал млада си замина од овој свет, Ена Беговиќ? Таа беше преубава жена, многумина би рекле најубава во цела ЈУ.

Таа беше одлична актерка, а нејзината приказна започнала кога таа имала 18 години.

Покрај професијата, таа ги полнеше колумните во весниците во јуни 1996 година, кога предизвика сообра-ќајна несре -ќа од која засекогаш си замина моторциклист, а нејзиниот колега, тогаш 23-годишниот Ѓорѓе Кукуjица, заврши во ко -ма.

После тоа, таа развила паничен ст рав од автомобилите, како да знаела што следува. Следувала неверојатно непријатна не среќа кај Брач.

Со својата ќерка Лана во рацете, таа се обидела да излезе од автомобилот во кој целото семејство одеше во куќата на еден пријател на празничен ручек.

Никој не го предвиде ваковото нејзинот заминување … Зад воланот беше нејзиниот посинок, синот на Јосип Радељак.

Во градот Сплицка, Лео Радељак решил да му го препушти возењето на џипот Гранд Чероки на неговиот татко откако удрил во карпа и го скршил светлото за магла.

Застанале на удолницата и двајцата излегле од автомобилот, кој неконтролирано започнал да се лизга наназад, а Ена и Тереза ​​се обиделе да излезат од автомобилот со Лана. Теренецот завршил во бездна.

Нејзината сестра, хрватската актерка Миа Беговиќ е една од најубавите жени од поранешна Југославија и нема време кога не воодушевувала со својата необична убавина.

Преживеа големи траге дии и животот не ја милуваше, а и денес е активна со актерството.

Најголемата траге дија што и се случи е загубата на нејзината сестра Ена, во 2000 година.

Миа има ќерка, Маја Лена Лопатни, која ја наследи целата убавина од нејзината мајка, но и тетка ѝ и никогаш не остава никого рамнодушен, сепак, таа не тргна по стапките на нејзината мајка.

Магистрирала новинарство на Факултетот за политички науки во Загреб и работела во медиуми, но го сменила својот животен пат и сега работи во туризмот.

Публиката ја познава и од реалното шоу „Преживеан“, во кое учествуваше со нејзината мајка.

Маја Лена е активна на Инстаграм и воодушевува многумина со своето згодно тело и убавина.

Фото: Јутјуб принтскрин, Инстаграм принтскрин

Претходна статијаЖељко со трите најубави жени на едно место, Калиопи му даде коментар, а што ќе рече жена му на оваа слика?
Следна статијаГавазова испеа скапа песна „на пишанка“, домаќинот немаше да ѝ плати