Гоца Божиновска откри каква свекрва е и какви биле нејзините две свекрви

0

Пејачката Гоца Божиновска се сети на својата свекрва додека беше во брак со Зоран Шијан, а претходно и со Раде Вучковиќ и откри каква врска имала со нив.

Во оваа прилика, Гоца откри дали нејзиното искуство вели дека свекрвата е за сè виновна.

– Не. Немам такво искуство. Имав две свекрви и ги обожавав. Јас нив и тие мене. И, се обидувам да ја натерам снаата да ме сака.

Таа (Бојана) е нормално дете, убаво, добро и се надевам дека ќе имаме добри односи. Сега односите ни се како мед и млеко – рече Гоца, и додаде:

– Имав две свекрви, едвај чекав да станам наутро и кога видов дека нема да пиеме кафе, а живеевме во ист двор, зборувам за мајката на Зоран, едвај чекав за таа да дојде.

Таа навистина никогаш не се мешаше во ништо, што би направила, како би го сторила тоа, што ќе облечам.

А, мајката на Вучковиќ, кога ќе легнам, бидејќи бев во блажена состојба со Јелена, легнувам, таа седи пред вратата да не дојде никој да заѕвони за да не ме разбудат. И ако некој дојдеше, таа велеше: Мојата снаа спие“, рече Гоца во емисијата „Магазин ин“.

Божиновска наскоро ќе стане баба и таа со нетрпение го очекува тоа, и многу добро се согласува со идната снаа Бојана Родиќ.

Пејачката доби задача да ѝ се јави на снаата и да ја игра на звучникот, што и го стори, но не очекуваше нејзиниот син Мирко да одговори на телефонот на Бојана. „Па, Мирко, не те барам тебе, ја барам снаата“, рече Гоца.

– Зошто ти треба, ја праша тој, а потоа Сања Маринковиќ го зеде телефонот и го продолжи разговорот.

– Мирко, овде е водителката … Сигурно ме препознавте по гласот – му рече на Мирко и го праша каде е Бојана. – Бојана спие, јас расклопувам плакар затоа што ни доаѓа соба, па затоа се подготвувам – ѝ одговори тој.

Тогаш Сања го праша Мирко како Бојана и Гоца се дружат како снаа и свекрва.

– Врв! Тие се врвни – рече тој и додаде дека многу добро се согласува и со дедото и со бабата, односно родителите на Бојана. „Одлично, одлично, денес бев со нив“, рече Мирко.

Таа не сакаше да зборува за венчавката, иако Гоца претходно откри дека венчавката ќе биде до август, а свадбата кога епидемиолошките мерки ќе го дозволат тоа.

Фото: Инстаграм принсткрин

Претходна статијаНе ја знаете вистината за мене: Познатата пејачка се искара со фановите
Следна статијаКостадин: Има разлика меѓу Заев и Груевски – еве што правеа Никола и неговите послушници со неистомислениците