Гурман сум, но не се дебелам: Пејачката со најдолгите нозе на естрадата откри лична тајна

Иако има 54 години, таа одлично се држи и многумина ја нарекуваат Тина Тарнер на балканската естрада, најмногу поради долгите нозе што ги има. Станува збор за Снежана Бабиќ Снеки.

Таа во една прилика ја откри тајната на добриот изглед и заборуваше за тоа како го одржува својот најголем адут, долгите нозе.

Пејачката не крие дека вежбањето е одговорно за нејзината врвна форма, но и дека генетиката игра голема улога.

На прашањето која е тајната на нејзиниот изглед (како да не старее), дали поминува низ естетски зафати, пејачката Снежана Бабиќ Снеки вели дека нејзината младост и привлечност се исклучиво одвнатре.

– Се чини дека тајната е во веселиот дух, во енергијата што ја зрачите и во тоа како го носите вашето тело.

Ја сакам мојата работа и може да ми се случи ситуација што е непријатна, но кога во тој момент ќе видам колеги, камери, студио и песна, заборавам на сè и не дозволувам тоа да влијае на мене – вели Снеки, која смета дека за тоа е клучен добар изглед и вежбањето.

– Не користам никаква детоксикација на телото. Јас сум гурман и сакам да јадам и се водам од фактот дека во однос на тоа колку сте активни, мора да јадете исто толку.

Јас сум некој што постојано активно вежба. Имам своја програма. Јас не користам уреди и тегови, мојот товар е исклучиво моето тело.

Постојат вежби каде што можете да ја оптеретите едната страна од телото со другата и тоа е доволно за вас.

Не сакам ништо што е претерано, сè ми одговара пропорционално и нормално, така што сè е хармонично.

Ако имате генетска предиспозиција, тоа воопшто не е тешко – вели пејачката и додава дека е заслужна добрата генетика.

Снеки не е некој што не излегува од салони за убавина, бидејќи за неа е важно да биде умерена во сè, вклучително и во негата на лицето и телото.

– Посетувам козметичар од време на време, не сакам да претерувам во ништо. Имам свој начин на грижа за лицето и деколтето, бидејќи тие делови од телото се многу важни за жената.

Треба да обрнете внимание на употребата на природни маски за лице. Се разбира, постојат и мезотерапии кои понекогаш можете да ги направите.

Витамините Д, Б и Ц се многу важни и тие треба да бидат вклучени во исхраната, бидејќи се корисни за кожата и општото здравје на организмот – вели Бабиќ.

Фото: Инстаграм принтскрин, Јутјуб принсткрин