(ФОТО) Ќе стане ли македонска снаа една од најубавите Србинки?

Познато е дека славните и познати фудбалери секогаш се магнет за убави и згодни девојки, а тоа е и случај со нашите, македонски фудбалери.

Принтскрин Инстаграм

Македонската фудбалска селекција е вистински хит во последно време по пласманот на ЕП, а нашите фудбалери се вистински ѕвезди во очите на јавноста.

Принтскрин Инстаграм

Дел од нив се веќе фамилијарни луѓе со дечиња, но некои се уште се ергени, некои без девојка, а некои со девојка. Често се случува да се оженат со девојки надвор од Македонија, како што е случајот со Александар Трајковски кој за сопруга ја има Србинката Сандра.

Принтскрин Инстаграм

Една од најпознатите блогерки и инфлуенсерки во Србија и пошироко во регионот, Зорана Јовановиќ Зоранах речиси една година ужива во врска со репрезентативецот на Македонија, Бобан Николов, кој во моментов игра за унгарскиот клуб Фехервар.

Принтскрин Инстаграм

Зорана и фудбалерот Бобан Николов се во врска од февруари минатата година, а се запознаа во заедничо друштво, пред самиот почеток на пандемијата, пишува „Курир“.

Принтскрин Инстаграм

Како што се наведува, таа го посетила неколку пати во Будимпешта, по завршувањето на карантинот во Србија и кога епидемиолошката состојба го дозволила тоа, што и самата го потврди на едно од своите видеа на крајот на октомври минатата година.

Принтскрин Инстаграм

„Бев во Будимпешта три дена и купив некои работи“, рече таа со енигматична насмевка.

Принтскрин Инстаграм

Сепак, во последните денови од 2020 година, парот започна да се открива на социјалните мрежи. Имено, на една од фотографиите што ги објави блогерот, во коментарите, Николов и испрати емотикон за срце, на што и таа одговори со срцето.

Принтскрин Инстаграм

На последниот ден од старата година, таа објави фотографија на својата приказна на Инстаграм каде ја гушка мистериозен маж. Неговото лице не се гледаше, но ако се споредите со Бобан, можете да видите дека раката му припаѓа на фудбалерот.

Принтскрин Инстаграм

Часовникот и дуксерот на мажот од фотографијата на блогерот се исти како оние на сликата што фудбалерот ги објави на Инстаграм само претходниот ден.

Принтскрин Инстаграм

Ова, како што понатаму се наведува, го потврди колешка на Зорана, кој побара да не се споменува нејзиното име.

Принтскрин Инстаграм

– Информациите се точни, тие се заедно откако започна оваа ситуација со вирусот. Неколку пати со него одеше во Унгарија на неколку дена. Во нашето друштво, таа не криеше, ми покажа слики на мене и на моите пријатели, неодамна, кога снимавме неколку блогови заедно за нашите канали на ЈуТјуб.

Принтскрин Инстаграм

Таа е многу среќна и не го крие тоа, но поради медиумите не сака да зборува за тоа во јавноста – открил пријателот на блогерот за споменатите медиуми.

Инаку, Бобан на својата Инстаграм приказна вчера објави фотографија од станот на Зоран, на која во рацете го држи нејзиното куче Аспен, а покрај сликата напиша „Вистинска љубов“.

Принтскрин Инстаграм

Бобан Николов е само еден во низата спортисти со кои Зорана беше во врска. Пред тоа, таа се забавуваше две години со босанскиот фудбалер Даниел Миличевиќ, потоа со тенисерот Дамир Џумухр.

Принтскрин Инстаграм
Претходна статијаОтсекогаш му бев негова кралица, но откако дојде таа сѐ се промени
Следна статија(ФОТО) Тони Михајловски откри што работел во минатото