Лила направи драстична промена на имиџот – Нема да ја препознаете ФОТО

Лила Стојановска е едно од најпознатите и омилени тв лица кај нас. Покрај професионалноста, успехот сите овие години наназад се должи и на секогаш беспрекорниот изглед и почит како кон она што го работи, така и кон луѓето со кои соработува.

Македонската водителка на емисија „Се или нешто“ се одлучи за мала промена на фризурата.

Таа на својот Инстаграм профил објави фоторафија од новиот имиџ и ги запраша своите фанови: „Како ви се допаѓа мојата нова фризура?“

Реакциите во коментари следеа инстантно, а повеќето имаа различни одговори.

На едни им се допадна и порачаа дека е убава како и секогаш, други дека ова и е најдобрата фризура досега, додека пак трети и кажаа да го праша Сергеј.

Ако некој може нескромно да се пофали со одлични фотографии на социјалните мрежи, тоа без сомнеж е нашата позната ТВ водителка Лила Филиповска.

Пролет, лето, есен, зима – Лила без заддршка сака и ужива да го прави и даде најдобро од себе, а дека инфлуенсерството и оди како подмачкано, покажуваат и многуте соработки кои постојано ги остварува.