Од ѓубре до раскош: Животот на Ана од беда и станал бајка за неколку минути

Девојка имала неверојатна среќа кога претурајќи по ѓубре во депонија нашла многу пари, а поради приказната и камерите кои веднаш дошле на местото на настанот, таа нашла и работа и подобар живот.

Ана од Сао Паоло претурајќи по ѓубре нашла куп чекови за болницата во Сао Паоло, ги вратила и станала херој, а тогаш ја забележал агент од модна агенција и и го сменил животот.

Loading...

-Никогаш не размислував да ги задржам парите, на болните им се потребни, изјавила таа за тамошните медиуми.

Таа почнала да се појавува по билборди и реклами и вели е пресреќна што заработува за своето синче. Ете така, кога среќата ќе те посака, едноставно пишано ти е да дочекаш подобро утро.