Ева Заева и дечкото за Нова година во Дубаи – нивните фотографии предизвикаа бура од реакции

Внуката на премиерот Зоран Заев, Ева Заева и нејзиното момче Душко Чифлиганец, новата 2019 година ќе ја дочекаат во Дубаи – се пофали на инстаграм младиот Чифлиганец.

Чифлиганец, инаку син на тајкунот Ванчо Чифлиганец, на инстаграм објави фотографии за да се пофали дека со Ева веќе пристигнале во Обединетите Арапски Емирати, каде веќе уживаат во летање со подобран над ова маркантно место со величествен пејсаж.

Нивните заеднички фотографии од Дубаи предизвикаа вистинска бура од реакции на социјалните мрежи.