ФОТО: Емоциите ја совладаа – Бојана Скендеровски со посвета за својата сестра

0

Пејачката и водителка Бојана Скендеровски денес има убав повод за прослава.

Како што објави таа на социјалните мрежи, водителката и нејзиниот сопруг денес ја прославуваат крштевката на нивната ќерка Искра.

Убавиот повод на едно место ги собра пријателите и семејството, а преку објава на социјалните мрежи Бојана ја покажа својата сестра и со емотивна порака кажа што таа и значи во животот.

-Таа ми е и пријател и потпора, и сонце и засолниште…таа е мојата сестра, пишува Бојана во својата објава на Фејсбук.

Претходна статијаЗаев добива директен удар од коалиционите партнери: Неговата верна колешка не гласала за уставни измени
Следна статијаМустафа Сандал полудел од бес – Емина ги запозна синовите со турскиот милионер!