Сношти Жаре Бербер ЈА ИЗВАДИ ОД МЕНТЕШЕ БИТОЛА – еве зошто сите го скандираа неговото име (ВИДЕО)

0

Некрунисаниот крал на ноќните забави во Македонија, феноменалниот и неповторлив Жаре Бербер, сношти во кафе барот Roxy во Битола, направи луда забава на која присутните во еден глас ги пееја рефрените од популарните мелодии кои Жаре Бербер ги изведува како дел од неговите настапи.

Особена еуфорија, а потоа и скандирање на неговото име, предизвикаа песните „Кога појдов во Битола“ и „Заветна“.

Инаку Жаре Бербер, последнава година руши рекорди на гледаност и со неговиот телевизиски проект, „Галама Шоу“, каде гости му се најпознатите пејачи од македонската и балканската естрада.

Претходна статијаКога го видов си реков- „О мај гад“, и после две месеци си го земав: Ленче Кукиќ си ја отвори душата за Горан