Цеца ги откри сите детали околи породувањето на Богдана, уште од сега знае на кого ќе личи бебето

0

Цеца, или Светлана Ражнатовиќ е една од најголемите, ако не и најголема балканска музичка ѕвезда. Фановите постојано сакат да го следат и нејзиниот приватен живот, тема и тоа како ги привлекува.

Цеца во интервју за српските медиуми во една прилика откри колку ужива кога настапува, и дека моментите поиминати на сцената, со нејзинита публика за неа се многу драгоцени.

-После концертите, јас сум среќна, горда, исполнета и имам повеќе волја за живот и за сите други обврски“, рекла Цеца. На прашањето зошто во последните години таа не е присутна во медиумите како порано, таа открива:

–Главно не сакав луѓето да пишуваат за мене секој ден, ако ме прашате. Поточно за раѓањето на Жељко, ништо не ми пречеше. Бев толку среќна што можев да шетам по улица и да зборувам за тоа колку сум среќна.

Мене ми пречеше и ми пречи кога се објавуваат невистинити информации, кога се градат приказни засновани на објави на Инстаграм или лажни објави на споменатата мрежа.

И ми пречи кога весник или портал свесно објавува лага, а следниот ден тие бараат изјава дека би го негирала сето тоа, и затоа тие имаат возбуда за сето тоа околу два дена.

Сето тоа може да се сведе на иста реченица – непрофесионалност. Се обидувам да имам добра соработка со седмата сила, но секако дека варира.

Сè зависи од тоа како кликнувате со уредникот и колку сте подготвени да дадете. Како и колку тие знаат да го ценат тоа.

На крајот, луѓето прават погрешен пристап и остваруваат краткорочна соработка. Сакам стабилни и нормални деловни луѓе со кои, кога ќе се согласите за нешто, така функционира. Околу тоа кој најдобро се снајде со внукот Жељко, Цеца вели:

–Секако дека најдобро се снајдов јас. Едноставно сум тука, го сакам тоа дете, можам да му дадам насмевка, радост, моето време.

Родителите стануваат побогати и поискусни секој ден во тоа како е да се биде родител. Што се однесува до Анастасија, Богдана и Вељко, можете да ги прашате лично.

Во новата, 25-та епизода од серијалot „Цеца шоу“, која се емитува секој петок во 22:00 часот на телевизија Блиц, Цеца Ражнатовиќ открива како тече бременоста на Богдана Ражнатовиќ и кога ќе дојде новото бебе.

За време на вечерата со пријателите: Сретен Радовиќ, Маријана Матеус, Љубомир Тозева и нејзината сестра Лидија Оцокољиќ, Цеца откри кога е терминот за породување на Богдана.

– 19 или 17 април, тогаш е терминот. Ќе се вика Крстан. Видовме 4 г снимка и личи на тато колку што можевме да кажеме.

Се надевам дека кога ќе се роди второто бебе ќе им треба простор, па ќе ми го даваат Жељко на чување малку повеќе – рекла Цеца.

Таа исто така додаде дека Вељко посакува тоа да биде 17 април, денот кога се родил неговиот татко Жељко Ражнатовиќ- Аркан

Претходна статијаЕве како обожавател ја нарече Милена Антовска во коментар и зошто е таа „најлепша дама“ (ФОТО)
Следна статијаКристина, бившата на Кајмакоски му била придружба на Игор Џамбазов- еве што ги поврзува