Сани си ужива во Швајцарија, а еве која нејзина згодна колешка ѝ дојде на посета

0

Во едно интервју, нашата згодна пејачка Сани која сега се презива Урдаревиќ рекла дека од малечка знаела дека ќе бидам пејачка.

Отсекогаш пеев со парфеми кои ки служеа како микрофон“, рекла згодната кумановка, мајка на две ќерки која е сега мажена во Швајцарија.

Напроно е кога настапувам цела недела, напорно е, ама уживам во својата работа и не се жалам“, рече Сани во едно интервју.

– Имало многу непријатни ситуации за време на моите настапи, но знам како да се справам со нив бидејќи не сум од вчера во овој бизнис, туку веќе десет години сум, и многу добро знам што да направам.

Знаат да кажат ајде да излеземе, па колку пари бараш за една вечер, меѓутоа тоа е се љачко однесување.

Моментално немам ништо корегирано на себе, се е природно“, рече Сани во истото интервју.

Сани, порано Гроздановска, а сега Урдаревиќ, минатата година влезе во нова сериозна врска која кон почетокот на минатата есен резултираше со запросување.

Тогаш таа на својот профил на „Инстаграм“ сподели фотографија со веренички прстен, на левата рака и напиша дека по трет пат кажала „ДА”…

Љубопитната јавност веднаш тргна да се интересира и истражува во кого тоа толку брзо Сани одново се заљубила, па сознанијата открија дека се работи на гастрбајтер со српско потекло по име Никола.

Тој живее и работи во Швајцарија, поточно е менаџер на генерален менаџер на еден термохотел со спа, лоцирани на швајцарските Алпи, пишува „Убавина и здравје“.

Радосната вест најпрвин сами ја објавија на социјалните мрежи каде се гледа дека пејачката сега го земала презимето на новиот сопруг, па Сани сега се презива Урдаревиќ.

Сани, откако со Никола организираше венчавка во Швајцарија, на почетокот од овој месец, сликите ги објави на својот Инста профил, а на нив е облечена во бело, и доста елегантна.

На сликите, со Сани се нејзините блиски и Никола и сите изгледаат доста среќни заедно. Претходно, Сани на стори, кога се венча со Никола на шега напиша дека нема веќе мрдање.

-Имаше доста пишувања и шпекулации периодов, вистината е дека се омажив во Швајцарија.

Мојот избраник Никола Урдаревиќ е по потекло од Македонија, сега ја средуваме потребната документација и заедно со ќерките заминуваме кај него.

Децата ми се многу среќни, го прифатија Никола- изјави Сани за Фокус претходнп, за која ова е трет брак.

Сани нема објавено слика на својот Инста профил повеќе од еден месец- таа си ужива во Швајцарија со својот сопруг, а за ќерките рече дека одлично се вклопиле таму.

Таа шерна едно стори на кое се гледа зимската идила- и тоа навечер , во хотелот каде што Никола е менаџер. Таму, ја посетено нејзина колешка.

Станува збор за фолк пејачката Тања Јовановска, која настапувала на фестивалите кај нас и настапува во клубовите кои се секогаш полни.

Тања заминала на посета кај својата пријателка Сани, објавила романтично стори кое Сања потоа го шернала, а на него се гледаат мирот и тишината во кои нашите пејачки уживаат.

А, на друга објава, Тања ставила слика со својот партнер Младен на швајцарските Алпи, и напишала дека таа и Младен им се гости на Сања и на Никола на ова убаво место.

Претходна статијаЕве како се разигра Даниела Темелковска во неформално издание, кога не е на настап- овој човек е заслужен за тоа
Следна статијаОваа песна емотивно го раскажува животот на Каролина Гочева- пејачката откри интересна приказна