МАЖОТ ЈА ОСТАВИ СОПРУГАТА ПОРАДИ ЗГОДНАТА СЕКРЕТАРКА: Нејзината одмазда ги воодушеви сите!

0

Оваа приказна ќе ве остави во шок кога ќе ја дознаете моќта на одмаздата на жената која останала по долги години брак.

Можеби знаците беа таму од самиот почеток. Секогаш кога среќната Џули одела кај нејзиниот сопруг на работа за да го изненади, неговата секретарка секогаш изгледала непријателски и непријатно, па дури и избегнувала контакт со очите. Џули мислеше дека тоа е затоа што сè уште беше нова и неискусна.

Неколку месеци подоцна, нејзиниот сопруг и рекол дека сака развод. Џули се чувствуваше како животот да и се превртел во секунда само поради помладата и поубава жена. Но, што е со нивниот живот и заеднички искуства?

Младата жена што Сем сакала да се омажи сакала да живее со Сем во неговата куќа каде Сем и Џули ги растеле своите деца. Џули имала 3 дена да ги спакува сите работи и спомени пред да ја напушти прекрасната куќа во која живеела.

Нејзе и беше дозволено да земе само одредени работи, но прво требаше да ја праша поранешната секретарка на Сем што сака да чува во куќата. Џули го купуваше секое парче мебел со Сем и тоа беше многу понижувачко за неа. Таа цел ден се пакуваше и плачеше. Нејзините чувства беа отфрлени, како да нема глас. Таа не знаеше како сама да почне од почеток. Целиот нејзин живот беше во тие картонски кутии како сурова шега.

Ѝ требаа само 2 дена да спакува 37 години живот и никому не му беше важно дали е подготвена за тоа. Таа беше отфрлена само за некоја нова жена да се всели и да живее во спомените што ги градеше со нејзиниот сопруг. Третиот ден решила да се опушти и да се прости од својот дом. Земала скапо шише Шардоне кое долго го чувале.

Специјална била и нејзината последна вечера во куќата и сама си подготвила ракчиња со кавијар и ја пуштала омилената музика. Не ја измила чинијата, туку одела од соба во соба и ги отстранувала шипките за завеси кои ги наполнила со полуизедени ракчиња, кавијар и други морски плодови. После тоа ги измила садовите, бидејќи не сакала да ја напушти кујната валкана. Куќата мораше да биде беспрекорна за новиот вљубен пар.

Кога се вселила новата сопруга, се било совршено и парот уживал. Тие ја искористија секоја карактеристика во куќата, од када и базен до винарска визба. Но, куќата почна да мириса непријатно. Внесени се работници од една голема компанија за чистење и се беше темелно измиено. Теписите се измиени, проверени се и вентилите за да се увери дека нема мртви животни.

Пријателите, слугинките и градинарите не можеа да ја издржат смрдеата и не дојдоа до куќата. На крајот, Сем и неговата сопруга ја ставиле куќата на продажба, но дури и кога се јавиле потенцијалните купувачи, смрдеата ги одбивала.

Брокерите на крајот се откажаа од нив. Еден месец подоцна, Џули му се јавила на Сем бидејќи сакала да знае како се одвиваат работите. Таа му рекла дека ѝ недостига нејзиниот поранешен дом и не е сигурна дали може да го купи од него.

Џули рече дека е подготвена да ги намали барањата од разводот ако тој и ја даде куќата. Сем веднаш се согласил и ги повикал адвокатите да ги средат сите документи и Џули ја купила куќата за 1/10 од целосната цена на куќата.

Единствениот услов беше таа да потпише истиот ден и Сем не сакаше да ризикува Џули да се премисли. За една недела, Сем и неговата девојка се спакувале и ја напуштиле куќата, оставајќи ја целосно празна за Џули. Зедоа сè, вклучително и гарнитурата!

Претходна статијаСара Мејс покажа како го поштува мажот – легна до него на кревет и го погали (ФОТО)
Следна статијаЕве како изгледа сега и што прави актерот Ѓорѓи Тодоровски Трупче