Оваа позната Србинка живее со 35 години помлад маж и не се сpами да признае дека го издржува, а тој зема плата од 300 евра

Познатата модна дизајнерка од Србија, Верица Ракошевиќ конечно одлучи да зборува за бројни гласини во медиумите, а во интервју изјави дека го издржува својот сопруг којх е дури 35 години помлад од неа.
Бракот на Верица Ракошевиќ и Веjко Кузманчевиќ постојано е под будното око на медиумите. Модната дизајнерка се омажи пред 8 години со многу помлад композитор, и оттогаш секојдневно ги пополнуваат насловите на медиумите, поради разликата во годините, поради разните шпекулации кои кружат за нивната врска.
Со години кружат разни приказни за нивната љубовна врска, како и за финансиите, а многумина претпоставуваат дека Верица е супериорна во однос на нејзиниот помлад партнер кога станува збор за финансиите.
Верица Ракочевиќ конечно одлучи да зборува за бројни гласини во медиумите, а во интервју изјави дека го поддржува и придонесува повеќе од него во буџетот за домаќинството.
– Вистина е, го поддржувам. Тоа е факт, ако некому му е важно. Мислам дека многу поголема трагедија на ова општество е тоа што човек со таков потенцијал работи за плата од 35.000 (речиси 300 евра) динари и нема можност да покаже колку знае и умее.
Не знам како другите жени гледаат на финансиите, но за мене е нормално дека во бракот, заработката на партнерите е различна, а ние двајцата имаме иста каса.

Така сум воспитана и така живеам. Некои велат дека Вељко е со мене поради пари, но сигурна сум дека еден ден ќе направи одлична кариера и дека нема да ме напушти ниту тогаш – изјави Верица за Стори.
Покрај компонирањето, Вељко се посвети и на сликарството, што го прави многу подобро, и овој млад уметник многу брзо очекува голем прилив на пари од вложениот напор за подготовка на уметнички дела.

Во 1990 -тите, Верица Ракошевиќ беше најпознатата српска дизајнерка и прва што ги претстави своите модели на Модната недела во Милано.
Меѓутоа, веста дека славната дизајнерка била принудена да го продаде својот стан во центарот на Белград среде нејзината слава, одекна во јавноста. Тогаш се шпекулираше дека тоа го направила кога се развела од вториот сопруг.
Зоран и Верица го изградија семејството во стан во самиот центар на Белград, на последниот кат од зградата каде што дизајнерката сега има бутик. За жал, по завршувањето на разводот, скапиот недвижен имот беше ставен на продажба за брачните другари да го поделат имотот на суд, а Верица не крие дека и понатаму жали што спогодбата се случила на тој начин.
Пред шест години, Ракочевиќ изјави дека мора да го продаде станот по вина на Филип Цептер:

– Морав да го продадам станот над мојот бутик, бидејќи Филип Цептер го повлече спонзорството. Човекот заработи милијарди, но не научи да го исполни ветувањето. Цената на тоа шоу беше превисока за мене, и материјално и здравствено.
Морав да најдам 150.000 марки како што знам. Не знаев што ќе правам и како ќе правам, а единственото решение беше да го продадам станот – изјавила Верица за „Информер“.
Таа призна дека повеќе не му е лута на Цептер, но не сака да му прости за тоа што го направи. Од 1999 година, тие никогаш повеќе не се слушнале, но се сретнале во една прилика пред неговиот театар во Земун.

Претходна статијаЕлена – Живот со стил сподели убаво нешто за својот сакан, Илина Арсова честиташе! (ФОТО)
Следна статијаБРЗИ УШТИПЦИ КОИ НЕ ВПИВААТ МАСЛО, 6 години ги правам вака и уште ми ги бараат