Лепа Брена слави роденден со алигатори на Флорида, еве колку години полни (ФОТО)

0

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ уживаат во својот луксузен брод од дури 6.000.000 евра, па и во овие октомвриски денови, тие поминуваат време на јахта со пријателите, далеку од Србија.
Една од гостите која ужива во деновите со фолк ѕвездата и нејзиниот сопруг е децениската пријателка на Брена, Мирјана Антоновиќ, која пристигна во Србија од Америка поради суде њето на Мирослав Илиќ.
Мирјана само сподели фотографии од јахтата на Фејсбук, и надвор и внатре, така што ова е и првпат да можете да ја видите внатрешноста на овој луксузен брод. Собите се огромни, почнувајќи од спалните соби до дневната соба, се е подредено на врвот, а екипажот на бродот ужива во разни специјалитети.

Пејачката Лепа Брена ги разнежни фановите кога на социјалните мрежи сподели фотографии досега невидени во јавноста од нејзината приватна архива.
Лепа Брена сподели фотографии и се присети на роденденот на својата мајка, која почина во 2014 година.

Станува збор за фотографии на кои е нејзината мајка Ифета Јахиќ која почина во 2014 година, а пејачката се присети вчера на нејзиниот роденден, па преку фотографии ги потсети и фановите на нејзината младост.
-Ми недостасуваш, те сакам. Среќен роденден, напиша Брена. Брена од секогаш говорела дека нејзината мајка е значајна фигура во нејзиниот живот, а и има посветено и посебен албум со севдалинки кои најмногу ги сакаше таа.
Фолк ѕвездата Лепа Брена денеска, 20 октомври, во Америка го слави својот 61 -ви роденден, во круг на пријатели. Пејачката слави роденден надвор од Србија, а сподели и неколку фотографии од патувањето на кои се нејзините пријатели на социјалните мрежи.
На една од фотографиите, Брена позира додека држи алигатор. Се сети дека пораснала, па објавила фотографија кога била девојка. Пејачката ужива во друштво на жени на Флорида на својот „прекрасен ден“, а коментарите веднаш беа проследени со честитки и добри желби по повод роденденот на пејачката.
Во една прилика, Брена откри како добила прекар кога се појавила како Фахрета Јахиќ.

– Прекарот Лепа Брена е создаден на кошаркарското игралиште. Беше комплицирано тренерот Владо Баер да ми вика: „Фахрета, Фахрета!“. Мои колеги беа Мила, Ката … Сите кратки имиња.
И ми вели „ќе те викам Брена“. Велам: “Која е оваа Брена?!” Како прво, глупаво име. Мислам, од сите имиња што можеа да бидат поубави – објасни еднаш Лепа Брена.

Претходна статијаКаролина Гочева со двајца нејзини драги мажи – каква приказна крие оваа слика? (ФОТО)
Следна статијаСања ѝ се заблагодари на „Брза кујна“, а доби интресна понуда од обожавател (ФОТО)