Зошто Спенџарска му љубомори на колегата Роберт Јанков од Канал 5?

Јелена Спенџарска е секако една од нашите најпопшуларни водителки, а во последно време и инфлуенсерки. Таа неодамна, рекламирајќи костим за капење на Инстаграм порача:
Чекајте малце… дојде АВГУСТ??!?! Па, тогаш…. септември е следната недела. Време е уште да одбереме костим за тоа HALLOWEEN во октомври и одма да започнеме со новогодишниот шопинг…
OMG, како лета времето, среќна НОВА ГОДИНА.“

– Животот е, драга моја, понекогаш претежок да останеш сама, ама понекогаш и преубав да бидеш сама.
Понекогаш мораш да бидеш свој личен јунак без кој мислиш дека нема да можеш,затоа што луѓето без кои мислиш дека нема да можеш- МОЖАТ БЕЗ ТЕБЕ, а тоа знаеш дека знае да бо ли….

А, самотијата….. за неа понекогаш е потребно да бидеш храбра зашто ништо не не соочува со нас самите толку прецизно како самотијата!
И да знаеш дека птицата никогаш не се плаши од цврстината на гранката на која стои зашто е сигурна во своите крилја.

Е, затоа…избери да бидеш своја и пушти, без страв, доволно самотија да ти помогне во тоа!“, порача таа во друга објава.
-Ако сакате да бидете вистински среќни треба да се ослободите и да негувате незаинтересираност за она што другите го мислат и зборуваат за вас.

НЕ е важно дали мислат дека сте будала, глупи или интелегентни! Суштината е во тоа да внимавате на кој начин ВИЕ СЕ ДОЖИВУВАТЕ СЕБЕ!“, порача водителката на од ТВ Канал 5.
Можеби една од најмотивиртачките пораки на Јелена е оваа: „Кога ќе се ставиш себе на ПРВО место – верувај, СЕ си доаѓа на СВОЕ место!

-Ако во кутија ставиш дијамант, таа ќе биде кутија за накит. Ако во кутија ставиш изгризано јаболко, таа ќе биде корпа за отпадоци. ПАЗЕТЕ СО ШТО СИ ЈА ПОЛНИТЕ ГЛАВАТА!“, е уште една порака на Инстаграм од Јелена, а друга пак вели:
– Едно нешто кое луѓето треба да го сфатат е дека тоа што некое луѓе не можат да те поднесат, ВООПШТО НЕ Е ЛОША РАБОТА.

Кога работиш на себе да бидеш подобар човек, кога си во процесот на себе прифаќање и учиш како да се сакаш повеќе тоа им создава страв на луѓето кои уште живеат со егото.

Ако сакаш да растеш, да ги излечиш раните и да бидеш многу повеќе од ова што си сега, треба да заборавиш на потребата ЛУЃЕТО ДА ТЕ ПРИФАТАТ ИЛИ ДА ТЕ САКААТ!
Спенџарска објави видео на кое таа си зборува со својот колега Роберт Јанков, во студиото на Канал 5. Водителката вели дека му е љубоморна што тој ќе замине на одмор, а нејзиниот одмор завршил.
Јелена го прашува Роберт: Како се чувствтвувате, а тој на шега ѝ одговара: Евентуално. Потоа, Спенџарска им дава поддршка луѓето кои сакаат да променат нешто во својот живот.
– Како да не прскаат со нешто, сите сме негативни, намќ ори, зло бни, по лни со омраза, така да, ако имате шанса, пакувајте куферите и одете!

Претходна статијаГруевски ми вели: Ќе доеш у Будимпешта и ќе си тераме бизнис заедно, а може и Меморија да ја викнеме, да си свирите тука: Необична случка на Перо Камиказа
Следна статијаЃоко Јовиќ лом го направија: во манастир не се оди како во теретана, а тој им возрврати (ФОТО)