Омилената пејачка на дијаспората ја копира Јелена Карлеуша, доцни со стајлингот само 8 години (ФОТО)

0

Славица Ќуктераш, која својата кариера ја започна како дел од Ѕевзде гранда од млад талент, стана една од најпознатите фолк-пејачки во Србија, на Балканот и во дисјаспората.
Пејачката во студиото на порталот „Србија Данас“ расговараше на бројни теми, за нејзината работа и за приватниот живот.

Поминаа скоро две години од крајот на бракот на Славица со фудбалерот Владимир Аврамов, а Славица открива дали е подготвена за нова љубов.
Таа зборуваше и за тоа со какви неп ристојни понуди редовно се среќава.

-Постојано велам дека Влада и јас сме во добри односи, како што и сме. Сè е во ред. Не сме заедно, тоа не е во ред“, изјавила низ смеење Славица.

Новинарот потоа ја прашал: Откако се разведовте, во неколку наврати направивте разлика помеѓу „растурена“ и „разделена куќа“ .
-Растурена куќа е кога две лица живеат во хаотични ситуации секој ден која децата ја гледаат. Одделена куќа е кога партнерите се во добри односи, тие не живеат заедно, детето е среќно, сите се среќни.
За жал, знам случаи кога моите пријатели живеат и во растурени куќи и им е грижа што ќе каже некој. За мене е важно моето дете да е среќно, дека јас сум среќна, па дури и мојот поранешен сопруг.
Не е страшно да се омажиш, да се разведеш и да се омажиш повторно, па да се разведеш … Кој има право да осуди никого. Најважно е сите да бидат среќни“, рекла Славица.

Славица потоа прозборе дека добива не пристојни пораки на со цијалните мрежи?
Ми се додворуваат обожаватели. Вистинска кат астрофа! Ги откажувам. Јас не отворам такви пораки, не оставам „син“. Добивам пораки од кои се плашам.

Тие што ми ги праќаат се бо лни. Што може да ви биде во главата да испратите го ли слики на некого? Тој не ме познава.
Притоа, тие испраќаат лик. Што е тоа, не знам? Дали е тоа некој код во нивната глава глава“, рече пејачкката која на Инстаграм објави слика со поза ала Лепа Брена и напиша: „Температура, диже се бура“.
Славица Ćуктераш објави видео за нова песна, а на многумина им се чинеше дека инспирацијата за овој спот ја најде во спотот на Јелена Карлеуша од 2013 година. Имено, кадрите од новиот спот на Славица потсетуваат на спотот на Јелена Карлеуша, користен за потребите на нејзиниот концерт во Ушќе во 2013 година.
Покрај сличен стајлинг, Славица е во скоро иста средина, а ефектите во монтажата многу потсетуваат на оние што Јелена ги користеше пред 8 години.

Во 2013 година, Јелена носеше превез направен од розов тул, додека под себе носеше корсет и долна облека, што Славица го направи сега, само во црна верзија.

На додатокот на Јелена имаше цвеќе, а на Славица гледаме рогови.

Претходна статијаХарис Џиновиќ без капа, исплива стара фотка на која е непрепознатлив (ФОТО)
Следна статијаВлатко „Велат не нема“ Миладиновски ве кани сите – дојдете Македонци за Илинден (ВИДЕО)