Гоца Тржан прозборе најискрено за тоа каков е нејзиниот брак

Гоца Тржан беше во Прага со сопругот Раша Новаковиќ поради инвитро оплодување, а сега се врати во Србија и испраќа силни пораки до сите жени кои се бо рат за потомство..
– Јас само би сакала да им кажам на сите парови дека животот е премногу краток за да се одрази на тоа што мисли околината.

Сè во животот е само позитивна мисла, исклучително е важно да се знае дека без биолошко дете не значи дека сте помалку добра личност или дека не сте достојни …

Дека Бог ве сака помалку или дека не сте способни родители. Познавам многу луѓе кои имаат посвоено деца и кои успеале да дадат голема љубов.
Родителството само по себе е прекрасна работа и истовремено најтешко. Треба да бидете искрени едни со други за тоа колку ви се важни потомците во вашата емотивна врска.
Постојат мажи кои се подготвени да останат без своето биолошко дете, затоа што сакаат жена и обратно. Важно е да бидете искрени едни со други. Дали вашето биолошко продолжение е лепилото што ќе ве поврзе заедно или не е така“, рече Гоца.
Ќерката на Гоца Тржан, од бракот со поранешниот сопруг Иван Маринковиќ, не сака да се експонира во јавноста, но пејачката сега реши да ја покаже својата наследничка.
Гоца Тржан неодамна се омажи во црква за нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ, со кого склучи граѓански брак пред шест години..

На прашањето за нејзината прва брачна ноќ, Гоца одговори на нејзиниот хумористичен начин во емисијата „Премиер“:
– Трета брачна ноќ … Па, јас сигурно не ја изгубив не ви-но ста, ако тоа ве интересира. Потоа зборуваше за тоа што е совршен брак за неа.

Совршен брак е оној во кој имате партнер кого го прифаќате таков каков што е, и кој ве прифаќа онакви какви што сте и ужива во тоа.
Нема ништо совршено на овој свет. Никој од нас не е совршен, но тоа е суштината …

Мојот „совршен“ брак, и сите мислиме дека сме совршени и секогаш сме во право. Тоа е суштината на животот, да ги сакаш луѓето такви какви што се – рече Гоца.
Претходна статијаКатарина и Перо Антиќ во љубовен танц, Тијана ги разоткри (ФОТО)
Следна статијаДедо Николчо: Не знам стварно дали да тагувам или да се радувам што двата сина ми заминаа во Германија