Марјана се соблече во купаќи, Агнеса ѝ го коментираше изгледот (ФОТО)

0

Згодна, атркативна, харизматична, шармантна, професионална…..се некои од епитетите кои може да и ги дадеме на македонската водителка Марјана Станојковска.

Марјана е една од најактивните и најангажираните водителки, па ако не ја гледаме да го води „Лото“, тогаш може да ја видиме во разни други водителски ангажмани.

Водителката често е активна на социјалните мрежи каде најчесто објавува фотки од нејзиниот професионален живот, додека е на сцена, или пак рекламирајќи одреден бренд, производ.

Марјана е активна и успешна и како инфлуенсерка на Инстаграм, па доста често има нови ангажмани за разни производи, особено козметички.

На нејзината витка фигура може да и позавидат многу млади девојки, а Станојковска со години важи за згодна убавица по која воздивнуваат мажите.

Станојковска, бидејќи постојано е пред камери, поради професијата многу често мора да има шминка на лицето, па затоа јавноста ретко може да ја види во природно издание.

Во една прилика таа изјави дека честопати знае да се шминка и сама и дека не се случува постојано за нејзиниот изглед пред камери да се грижат професионалци.

-Процесот на шминкање е многу едноставен за некои девојки, додека за други претставува права “ноќна мора”.

Но она што е заедничко за сите нас девојки и жени е тоа што сите ние посакуваме што е можно подобро да го совладаме овој процес, (колку-толку )

Станојковска важи за девојка со ангелско лице кое секогаш изгледа прекрасно, па понекогаш таа споделува со фановите на Инстаграм на што се должи тоа.

Познатото наше тв лице објави дека е на третман на своето лице и притоа напиша: – Мезо и кислородна терапија со апаратот.

Марјана на Инстаграм објави видео во кео танцува на плажа, во костим за капење.

За згодната Марјана летото изгледа почна, а за оваа објава таа диоби безброј компименти.

Еден од нив е и од инфуенсерката Агнеса Органџиева, поранешната сопруга на Роберт Орданоски, за чиј бурен развод беше сведок целата јавност на почетокот од годинава.

Со емотиконот оган, Агнеса на Марјана сакаше да ѝ каже дека е оган, а Марјана ѝ возврати со срциња.

Фото: Инстаграм принтскрин

Претходна статијаРаде Шербеџија откри дека ја бендисал Карлеуша, еве зошто
Следна статијаБитолскиот професор Трајковски направи „што доколку“ сценарио и објасни зошто треба да останеме будни