Богдана се лутеше, но Вељко и рече: Ајде малечка, не се обидувај да застанеш

Популарната поп-фолк пејачка Светлана Ражнатовиќ-Цеца како што е познато е мајка на две деца, а од неодамна за првпат во животот стана и баба.

Вељко споделува често на социјалните мрежи колку уживал, а многумина сигурно би му завидувале на овој негов живот.

Госите кои беа на свадбата на Вељко и Богдана најчесто за подарок давале пари, па така младенците собрале околку 300.000 евра. Во просек секој гостин носел од 500 до 1000 евра, а некој пак дал и две илјади.

Младенците не можеле да поверуваат колку пари собрале па за броењето ја повикале и Цеца. Таа пак им рекла дека не е изненадена бидејќи секаде каде што одела на свадба давала убави суми.

Цеца нема да им се меша како ќе ги потрошат парите, кои најверојатно ќе бидат инвестирани во реновирање на катот наменет само во Вељко и Богдана.

Минатата година извесно време, Вељко со сопругата Богдана го добија синот Жељко и целото внимание на семејството е сконцентрирано на него. Креветчиња, колички, облека… Се за малиот наследник на Аркан…или на Вељко.

Минатата година, на својот Инстаграм профил, тој сподели фотографија поврзана за кучиња, на која што има порака напишана на македонски јазик.

Пораката гласи: „Кучето не е битно, газдата е зае бан“. Ова негова објава од пред неколку часа предизвика големо внимание и реакции, а еден од коментарите велеше: Хахаха – македонска работа.

Познато е дека сега Цеца Ражнатовиќ има ново момче кое е осум години помладо од неа. Она што следеше потоа беше запознавањето со децата.

Имено, Цеца организираше заедничка вечера на која се сретнаа Анастасија и момчето на Цеца. Местото кое го одбраа беше ни помалку ни повеќе туку во кафеана.

Вељко Ражнатовиќ, синот на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, реши јавно да каже што мисли за нејзината врска со Богдан Срејовиќ, кој е девет години помлад.

Иако Цеца не сакаше да ја коментира нејзината врска со Богдан, Вељко рече дека е среќен за неговата мајка и порача.

-Мама не треба да седи сама во куќата како куче. Среќна сум што најде некого! Го прифатив тој човек, најважно ми е што тој ја сака – искрено рече Ражнатовиќ.

Вељко објави интересно стори си својата сакана, како заедно џогираат. На видеото на Инстаграм се глда дека на Богдана не ѝ пријатно кога тој ја снима па му вели- немој.

Но, Вељко упорно трчна со вклулена камера и ѝ вели: Ајде малечка, браво Богданка, и во еден момет додава:

Ако сакаш да застанеш, ќе те снимам. Се гледа дека тој и Богдана уживаат во убавиот сончев ден.

Фото: Инстаграм принстскрин