Додека естрадата е во долгови, српскиот пејач си купи два стана во Грција, на омиленото место на Македонците

Многу јавни личности од фолк сцената со месеци лелекаат за ситуацијата поради вирусот затоа што тие не настапуваат.

Тие се жалат дека не настапуваат и не заработуваат пари, додека некои од нив ги кршат епидемиолошките мерки и настапуваат на забави и покрај вирусот.

Дарко Филиповиќ е финалист во првата сезона на музичкото натпреварување Звезда Гранда. Сите го познаваат од хитот „Она, она“ и од неговата поранешна љубовна врска со неговата колешка Тања Савиќ.

Дарко се повлече од медиумите во последните неколку години и само повремено се појавува во некоја емисија. Тој по долго време гостуваше кај Саша Поповиќ во неговото шоу, каде најави што враќање на сцената.

Сепак меѓу пејачите, има и такви кои немаат криза, а еден од нив е и пејачот Дарко Филиповиќ.

Имено, Дарко реши да инвестира во недвижен имот во Грција, и купи два стана во близина на Солун, кои подоцна ќе ги изнајмува и ќе му обезбеди убав живот на себе и на семејството.

– Имам пријател кој веќе има недвижен имот таму, поточно повеќе станови. Тој ми рече дека сега е вистинското време да се инвестира во недвижен имот, бидејќи за неколку години цените ќе се зголемат.

Во тоа време, пред четири години, регионот имаше најмала вредност на недвижнини во историјата.

Имав заштеда и мислев дека цената никогаш нема да се спушти под ова, може да се покачи…

Поточно, јас не сум точно во Солун, тоа е едно место близу Солун на море, се вика Переа. Зедов два стана таму, еден за себе, изнајмувам еден на туристи преку агенцијата со која се поврзав – рече Дарко во емисијата „Звезда Гранда специјал“.

Дарко ја има погодено локацијата каде што инвестирал, токму Переа е омиленото место на Македонците за еднодневно капење но и за викенд на море, пред пандемијата.

Шопинг во Солун, па на плажа во Переа, ова е традиција што дел од нашиот народ си ја сака во текот на летните месеци.

Можеби, откако ќе заврши кризата, ќе го начекаме токму Дарко во ова познато летувалиште.

Фото: Инстаграм принтскрин, Freepic

Претходна статијаНашиот познат пејач го загуби таткото како многу мал – сега најде човек на кој му се обраќа со татко
Следна статијаСпенџарска се пофали со специјално роденденско изненадување (ФОТО)