Ќерката на Џеј проговори што се случува откако го нема татко и

Минатата година, засекогаш си замина Џеј Рамадановски, поради проблемите со срцето, а регионалната јавност беше и сè уште е во неверување.

На ќерката на Џеј, Марија Рамадановски ѝ е сè потешко да ја прифати загубата на својот татко.

Кога се навршија 40 дена од неговото заминување, таа сподели задничка фотографија на Инстаграм. Под фотографијата, таа испрати силна и емотивна порака за односот со нејзиниот татко.

-Едно е сигурно, го имав најдобриот татко на светот, кој ме научи што значи да се биде дама а ман гуп!

Тој ја имаше најдобрата душа на светот и кој всушност ме научи што е животот и вистинските вредности на животот!

Кој ме научи да бидам вредна и скромна девојка! Ме научи да не бидам материјалист и да не ги делам луѓето според тоа, затоа што најважно е што носиш во себе, а не во себе..

Да се ​​борам во животот да создадам нешто самостојно и да не бидам неспособна за живот! Ти благодарам за секој совет, за секоја грижа, за секој тон што го пееше со мене“, рече ќерката на Џеј.

Таа планира да ја исполни нејзината и желбата на нејзиниот татко и да сними песна, а како што откри, добива и понуди за филм за Џеј.

– Сè уште не знам ништо. Дај Боже, ќе направиме промоција, но сè уште не се знае ништо. Луѓето доаѓаат, нудат некои песни, јас избрав грубо, но сè е во фаза на преговори, договори. Глупаво е да се зборува однапред – рече Марија.

Заедно со интересот за музичката кариера на Марија, се повеќе се споменува и филмот за Џеј.

– Има повеќе понуди за филмот. Тие бараат сценарио за мене, и не знам кој би можел да го стори тоа како што треба.

Од друга страна, не знам половина од неговиот живот и не можам да кажам како е роден, за периодот кога живеел во дом, што се случило со неговите родители…

Јас ги знам основните работи, она што го знае цел Балкан, ништо повеќе од тоа – рече Марија и додаде:

Секогаш ми недостасува татко ми. Бев опседната со татко ми, тој беше Бог за мене. Сега кога го нема, како да учам да чекорам. Тој управуваше со мојот живот, се прашуваше за сè, а сега на 24-годишна возраст учам да се грижам за себе.

Никогаш не ми се закануваше дека морам да сторам нешто, но кога ќе ми кажеше дека тоа е најдоброто нешто за мене, јас секогаш го слушав и тој секогаш беше во право. Не изгубив никој близок пред него и сега останав без најмилото.

Искрено, се надевав дека ќе живее барем уште десет години, но, Божја волја. Тешко ми е, но се навикнувам“, изјавила Марија..

Фото: Инстаграм принсткрин, Јутјуб принсткрин