Ина Многуфина и се ,,згна” на Елена Лука: Парите не можат мозок да ти купат сељандуро

Модната дизјанерка Елена Пандева и сопственичка на ,,Елена Лука” прексиноќа и се обрати на јавноста преку видео порака. Вели дека кога пред два дена слушнала гласини дека таа и нејзиниот тим се лицата кои патувале од Милано кон земјава, односно дека токму таа е жената која е заболена од коронавирус, на почеток и било смешно.

Но, откако веста започна да се споделува на социјалните мрежи, таа се загрижила и решила да стави крај на шпекулациите. Во видеото Пандева демантира дека била присутна на модната недела во Милано, настан кој го посетиле две жени од Грција кои се позитивни на вирусот.

Za site onie sto ne mislea ovie posledni 2 .3 dena..😊Ve molam da se potrudime da ima pomalku zlo vo nas generalno ..moze?Bog da ni e na pomos go molime vo ovie vreminja..🙏Imajte pogolema verba..povekje Ljubov a pomalku panika.l strav…I ovoj test ke projde..i ovaa situacija ke ja zameni druga..i se taka do krajot na zivotot..Zatoa da ne bideme nikogas predmet na duhovni manipulacii tuku so Bozja Ljubov da pobedime se' sto ni ja temnee dushata..pa i stravot od smrtta! ❤🙏Bog.

Публикувахте от Elena Pandeva в Петък, 28 февруари 2020 г.

Тврди дека единствено имала настан во Скопје, во Александар Палас и како во последниот период не ни излегувала од земјава.

-Бог да ни е на помош во овие времиња! Имајте поголема верба, повеќе љубов, а помалку паника и страв. И овој тест ќе помине. И оваа ситуација ќе замени друга. И се така до крајот на животот.

Затоа да не бидеме никогаш предмет на духовни манипулации, туку со Божја љубов да победиме се што ни ја темнее душата, па и стравот од смр тта – пишува дизајнерката под видеото.

Потоа таа се најде на мета на критики, откако на нејзината официјална страница се појави модна маска за лице, која се продава по цена од 599 денари. Многумина коментираа дека во време кога светот е во паника поради вирусот, дизјанерските маски се последното нешто на кое што треба да се мисли и од кое што треба да се заработува.

На ова не остана имуна Ина Многуфина, која не пропушти прилично жестоко да ја искоментира Лука:

,,Земала снимила видео да демантира дека била у Италија и оди низ двор за да и се види куќата од надвор демек луксузиве и џипот и све…џабе ти се и куќа и џип и сите пари на светот, сељандуро мизерна што сакаше од маски да профитираш. Парите не можат мозок да ти купат, Бруко!”