ФОТО: Се породи пред неколку часа – Тамара објави прва фотографија од синчето Дарен

Нашата позната македонска пејачка Тамара Тодевска денеска стана мајка по втор пат.

Како што објави самата пејачка на социјалните мрежи таа на свет го донела синот Дарен, а на нејзината ќеркичка Хана и родила братче.

Денеска се породи пејачката Тамара Тодевска и на свет го донесе синот Дарен. Таа ја објави и првата фотка со синчето на социјалните мрежи, а честитките од сите страни не стивнуваат.

– Радооооооооооост!!! Станав тетка по втор пат. Добредојде Дарен, да си здрав, среќен и насмеан форевер, те сака кека!!!! Мајка Тамара ти честитам и те сакам.

Извини Мачка ама детето личи на мене, честито татооооо- напиша среќната тетка, познатата Тијана Дапчевиќ.