ФОТО: Се породи Гога Секулиќ – ова е првата фотографија од бебето кое има необично име

Фолк пејачката Гога Секулиќ денес на свет го донесе своето прво дете.

Како што јавуваат српските медиуми, таа се породила во приватна болница во Цирих.

Пејачката на социјалните мрежи ја објави првата фотографија од својот син кој доби две имиња – Василиј Андреј.

-Денес станавме најбогатите луѓе на светот. Ве бакнуваме и сакаме Василиј Андреј, Урош и јас, напиша Гога во коментар на фотографијата.

Loading...