ВИДЕО: Стравична несреќа на трката во Скопје – како на филм се превртуваше автомобилот

Денес на програмата беше последната трка од сезоната во македонскиот авто-мото шампионат која што се возеше повторно на улиците во Скопје.

Miki Todorov – Izvrtuvanje

Miki Todorov – Izvrtuvanje Skopje Krug Trening- Da si ziv i zdrav, zelezo se pravi! Slednata godina da te vidime so pobrza i poubava kola!

Публикувахте от Makedonski Avtomobilizam в Събота, 17 ноември 2018 г.

Натпреварувачот од Струмица Мики Тодоров доживеа несреќа, откако со неговиот автомобил се истумба, удирајќи се во една од безбедносните гуми.

На трката учествуво зедоа околу 30 натпреварувачи, како од Македонија, така и од Србија.

Тодоров се наоѓа во добра здравствена состојба и се огласи на својот профил на „Фејсбук“.

„Заврши сезоната за мене. Жив здрав што е најбитно.Следната година повеќе“, напиша Тодоров.

Loading...