Српски Телеграф објави снимка од болничката соба на Дарко Лазиќ (ВИДЕО)

0

Дарко Лазиќ девет дена се наоѓа во КБЦ Земун, каде лакарите се борат за неговиот живот после тешките повреди кои ги здоби кога неговиот автомобил слетал од патот и се превртел на кров.

Пејачот шест дена беше во вештачка кома во која беше внесен поради повреди кои беа опасни по живот.

Фотографиите на Дарко Лазиќ од шок собата се појавија на социјалните мрежи и почнаа молскавично да се шират, а првата снимка од болницата ја објави српски Телеграф.

На снимката се слуша какао медицинската сестра го прашува Дарко дали можеш(да ја помести раката), а Дарко и одговара дека може. Снимката од неговата соба може да ја погледате тука.

Пред болницата, новинарите ја начекаа и неговата девојка Марина. На прашањето дали Дарко е во подобра ситуација, таа низ насмевка одговори дека здравствената состојба навистина му е подобрена.

Претходна статијаИзвршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ донесе одлука: Познати наследниците на Рангелова и Кржаловски
Следна статијаПрекрасни вести за сите возачи – конечно малку среќа и за нив