На Лора Турунџиева и годи брачниот живот (ФОТО)

0

Ќерката на македонската водителка, писателка и музичар Сузана Турунџиева, Лора Туруниџева пред еден месец заплива во брачните води.

Лора и нејзиното тогаш момче Филип ја изненадија јавноста за нивната свршувачка, а набрзо направија и свадба. Двојката на социјалните мрежи се пофали со цел албум свадбени фотогорафии и ја споделија нивната среќа со јавноста.

Тазе омажената Лора ужива во бракот, а заедно со нејзиниот сопруг го користат секој момент да го поминат заедно.

Викендов, Лора и Филип беа во посета на Лесновски манастир, од каде објавија неколку фотографии на социјалните мрежи. Се гледа дека на помладата Турунџиева, односно сега Наунов и годи брачниот живот.

Извор: Вистина

Претходна статијаРеспект Пријовиќ: Тренд кај жените е да објавуваат труднички фотки, ама Александра ги засени сите (ФОТО)
Следна статијаКога стан од 38 квадрати ќе се уреди за мерак, личи ко да е палата (ФОТО)