Сања Барбика е многу блиска со овој наш познат музичар- еве што му дозволи (ФОТО)

0

Една од песните кои оставија голем впечаток кај публиката на фолкерката Сања Цинцеве онаа за темата „Барбика кралица“ кое што го сними заедно со Џамбо Агушев.

Автори на ова музичко дело се Борче Нечовски и Дејан Момировски, додека, пак, видеото е дело на Дарио Јанковиќ.

Една од нашите најатрактивни фолк пејачки е Сања Цинцева- Барби. Таа објави провокативна фотка на Фејсбук и овожавателите веднаш почнаа со коментари. „Секој коментар за твојата убавина ќе е премалку…“, вели еден.

Оваа жена исчезна нешто. А, толку е слатка и симпатична, многумина од естрадата можат вода да ѝ носат. Супер изгледа, згодна и умерено провокативна.

Најмногу ми се допадна кога ја испеа „Министерка“, изјави еден обожавател на Барби.

Приказните за фолкерката се секогаш интересни за јавноста. Пред неколку години, таа долг период престојуваше во Швајцарија.

Причина за тоа, како што тогаш тврдеа многумина, е нејзиниот дечко кој живее таму, а со кого Барбиката е во врска неколку месеци.

Двојката се запознала сосема случајно, а љубовта се родила уште на прв поглед.

Имено, на еден од настапите на Сања, која честопати пее во Швајцарија, меѓу гостите бил и бизнисменот кој веднаш штом ја здогледал згодната струмичанка, изгубил глава по неа.

По настапот, тој и пришол, се запознале, а само неколку дена потоа се родила и љубовта меѓу нив. Сепак, фолкерката ги демантираше ваквите шпекулации.

“Нема врска, немам дечко. Точно е дека сум во Швајцарија, но немам дечко.

Работно престојувам тука и се враќам кон почетокот на идниот месец”, рече Сања тогаш за медиумите.

Та доста се дружи со своите колеги, а еден од нив е и Благоја Грујовски. Ретко кој знае дека е роден во Белград, дека е дете на студентска љубов, но дека корените му се од Лазарополе.

Отсекогаш важел за човек кој остава впечаток кај жените“, објави во една прилика Репортер.

Благоја Грујовски во една прилика аправи вистински бум со својата појава кога пред преполната дискотека во Швајцарија.

Се памети дека тогаш фолкерот излезе на сцена со своето кавалче. Присутните буквално ги крена на нозе и со изборот на песни кои ги отпеа.

Благоја тоа го прави секогаш, а сега, тој е сликан токму со неговата колешка, Сања Цинцева. Таа со оваа слика покажа колку се блиски.

До толку се блиски пријатели што Баже почнал да ѝ чита приватните пораки од телефонот на Ирена, а за што таа се пофали на својот Фејсбук профил.

Претходна статијаСе слави во семејството на Наташа Беквалац, пејачката објави емотивна семејна приказна
Следна статијаСе огласи Благоја Грујовски и за Репортер раскажа што точно се случило во Швајцарија