Маријан Коцев и жена му на романтично патување- не пропуштаат да покажат колку се сакаат (ФОТО)

0

Нашиот познат фолк- пејач Марјан Коцев, минатото лето проослави јубилеј, десет години брак со својата Билјана, со која има ќерка и син.

На Фејсбук, тој ги споделува убавите моменти со семејството, но знае да се пофали и со некоја слика од сала за вежбање и да порача: Вложувајте во себе.

Тој во една прилика ја коментираша кризата која ја наметна пандемијата „Значи физички одморивме и психолошки одморивме, но како се преодморивме одма не на падна другиот психолошки умор од неработење и од трошоците кои си идат.

Нешто снимав, но некако се нема желба, волја, некако плановите се скратија и сè се скрати. Кога ќе видиме, околу нас веќе не е таа атмосфера која што беше.

Мора да гледаме позитивно, бидејќи после секој дожд, доаѓа сонце, после секоја темнина во тунелот, доаѓа и светлина. Да се надеваме, само тоа ни останува.-истакна Коцев, за естрадниот магазин Естрада плус при крајот на пандемијата.

Покрај неговите настапи во земјава, секој слободен момент го користи да отпатува на кратки турнеи надвор од Македонија.

Тој оваа саботра најавил дека ќе пее во Охрид, градот вокој често настапува инаку..

Инаку, сопругата на фолк пејачот Марјан Коцев, Билјана, учествуваше во квиз –шоуто „Се или нешто“, а тогаш беше во блажена состојба и во тоа време медиумите досат пишуваа за оваа убавица која храбро се справи со банкарот на Лила.

Коцев е и весел човек и романтичар па така својата Билјана за нејзиниот 40-ти роденден ја однел на патување во Германија.

Според сликите што ги објави на Фејсбук, тоа била журка за паметење, а за микрофотн не се фатил само Марјан за да и запее на својата сакана за роденден, туку и самата славеничка.

Со овие зборови Коцев ја опишал среќата која ја почувствувал додека неговата Билјана се фатила за микрофорнот: Невестата ми пее за нејзиниот 40-ти роденден. Среќен роденден женче!“, напишал Коцев.

Марјан Коцев не пропушта да покаже колку ја сака својата сопруга Билјана, а и таа него, па на Фејсбук од време на време знаат да изнедат со по некоја љубовна објава.

Онаа која е најтазе од е од Белград, а Марјан си ја однел својата сакана на познатата боемска улица Скадарлија во Белград, а ова место важи за едно од најромантичните во главниот град на Србија.

Скадарлија, во срцето на Белград, старата, романтична и боемска, позната по историјата и легендата, живее повеќе од еден век во весели песни..

Интересни приказни и анегдоти како и во многу литературни и новинарски записи, пишува во еден текст на српскиот портал srbijuvolimo.rs, а Коцев ја однел својата сопруга токму тука.

На оваа слика, на која Марјан и Билјана се среќни и вљубени пишува: Март у Београду.

Претходна статијаИм цвета семејниот бизнис на Мицевски од групата „Молика“, се занимаваат и со оваа работа освен со пеење
Следна статијаЈасмин на Гавазова на специјално патување- покажа слики од ова уникатно место (ФОТО)