Една од најбогатите србинки: Не одам на шошинг без 30 илјади евра, и им се смеам на жените што готват

0

Вукица Вучуревиќ е ќерка на упокоениот фудбалски работник и бизнисмен Мирко Вучуревиќ. Од нив ги наследила фудбалскиот клуб „Банат“ од Зрењанин и фабриката за часовници „Нивада“ од Швајцарија и со тоа станала една од најбогатите Србинки.

Таа особено го привлече вниманието на јавноста кога ги пушти камерите на една хрватска телевизија во нејзиниот дом.

Српската Шерун Стоун, како што ја нарекоа медиумите поради многу убавиот изглед, тогаш откри дека нејзината величествена вила ја дизајнирал светски познат архитект, а нејзината желба била да зрачи гламур, а покажала во каква луксузна куќа уживала во Дедиње.

Кога станува збор за мажите, таа секогаш велеше дека „вредат пари колку што имаат“. Не ѝ се непознати луксузните патувања, ексклузивниот накит, скапата гардероба, скапата храна, сето тоа го карактеризира животот на Вукица.

-Не одам да пазарувам без 30.000 евра. Мене толку ми чини само бунда. Никој не ме воспитал така, татко ми ми рече „види види, но нема да купиш“. Сепак, тој ми даде многу пари.

Веќе на 15 години почнав да купувам брендирани работи. Татко ми никогаш не ме ограничуваше во ова. Најмногу купувам во Милано и Женева, понекогаш одам дури и во Париз – изјави еднаш во емисијата додека покажуваше скапа бунда од својот плакар.

Таа се пофали дека татко ѝ ѝ дал глисер кога полнолетна.

– Татко ми ми купи глисер за мојот 18 роденден. Сето тоа го барав, бидејќи бев ненаситна. И мојот прв автомобил го барав на 18 години и секогаш го возам најновиот модел на Мерцедес.

Не можев да се откажам од ништо во животот, затоа што сакам да уживам во луксуз – истакна таа. Таа нагласува дека секој ден ѝ е различен, и дека како „одбрана клиентела“ има многу привилегии.

– Често патувам. Секој ден ми е различен. Сакам слободното време да го користам за шопинг, а ме канат и на модни ревии како што се брендовите „Диор“, „Гучи“… Јас сум избрана клиентела и ја имам таа привилегија – изјави еднаш најбогатата Србинка, а потоа се сврте кон готвењето и домашните работи.

Воопшто не сака да готви, ниту пак ја интересираат домашните работи.

– Не сакам да готвам и имав среќа што никогаш не морав да го работам тоа. И во Србија и во Швајцарија имам жени кои ми работат дома. Можеби некој би зготвил нешто од љубов, но јас не.

Ги исмевав тие што готват. Купувам здолништа, фустани и одам на одмор. Никогаш не сум сакала да готвам. Некои жени се принудени и јас го разбирам тоа, но јас не – заклучи Вукица.

Пред три години се упокои нејзиниот татко Мирко, кој беше многу богат човек и изгради црква, училиште, патишта и слично во Банатската палата каде што е роден. А неколку месеци пред тоа ја изгубила и мајка си. Вукица нема свој наследник, но во едно интервју истакна дека е си е доволна самата на себе.

– Татко ми не беше болен. Тој беше витален и активен.

Не знам зошто пишуваат „се упокои по тешка болест“. Ги прецени своите можности, беше во Женева, а потоа пет дена на море.

Тој планирал уште едно патување за тој 12 август. Најверојатно се работи за срц ев уд ар. Ми рекоа дека претходниот ден не се чувствувал добро, дека повикале брза помош која никогаш не дошла. Не сакаше да ми се јави. Беше опкружен со лоши луѓе – напиша еднаш Вукица на својот Фејсбук профил.

Сакам раскошна и луксузна куќа, можев да си ја дозволам. Куќата ме претставува мене. Како што изгледам јас, така и мојата куќа – рече Вукица во една прилика,а пишува Блиц.

Но, во меѓувреме вилата на Вукица се појави на огласи каде се изнајмува за 1.000 евра дневно. Дополнително, се забележува дека бројот на сопственикот и неговото име се различни, а се зборува дека таа го продала својот луксузен дом.

Исто така, внатрешноста е целосно променета, па сега куќата е речиси непрепознатлива.

Таа во интервјуата тврдела дека убавината ја наследила од мајка и, а парите од татко и.

Претходна статијаСе огласи актерката обвинета за разводот на Момчило Оташевиќ, фаталната Ана Уршула ги изненади сите ФОТО
Следна статијаШАБАН НЕ ГО ДОЧЕКА РАЃАЊЕТО НА ВНУКАТА, АМА ѝ оставил НЕШТО ВРЕДНО ВО НАСЛЕДСТВО: Еве за што се работи!