Саша Поповиќ синот на Сузана го прифати како свој, Даниел не сака да го види биолошкиот татко

Бракот на Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ се смета за еден од поидиличните бракови, а една од главните причини за нивната идилична среќа е врската на Саша со синот на Сузана од првиот брак, за кој пејачката често зборуваше.

Јовановиќ еднаш рече дека Даниел немал особено среќно детство, бидејќи неговиот биолошки татко не бил заинтересиран за него.

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па тој дури и не знаеше што се случува. Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот.

Имавме толку среќа, или немавме среќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син.

Од друга страна, Даниел не праша ниту за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Мојот син и јас сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Сале – рече тогаш Сузана за „Стил магазин“.

Тешката приказна за детството на Даниел сепак доби среќен крај, а Сузана вели дека тие двајца имале навистина голема среќа што го запознале Саша и дека со толку многу љубов го прифатил Даниел.

Даниел, како што претходно изјави пејачот, не сака да чуе ниту збор за неговиот биолошки татко.

– Даниел не сака да зборува за неговиот вистински татко, тој не заслужи да биде споменат. Даниел порасна со Саша и со мене, а неговиот вистински татко е Сале.

Сè што научил научил од него. Тој работи во „Гранд“, во режија, како инженер за звук, и се снајде одлично. Моето срце расте секој ден кога слушам како го фалат, го направивме прекрасен човек и верувам дека еден ден ќе биде прекрасен сопруг – изјави Сузана за медиумите пред неколку години.

Сузана и Саша ја крунисаа својата љубов со брак во 1998 година, а неколку дена пред бомбардирањето во 1999 година, таа роди ќерка Александра, додека нејзиниот син Даниел веќе живееше со нив во куќата на Бежанијска коса.

Во тие години, таа одлучи да направи пауза од својата пејачка кариера и да му се посвети на семејството, бидејќи не сакаше нејзините деца да ги одгледуваат дадилки.

Се обидуваше секоја година да издава неколку песни за да и ги претстави на публиката, а оттогаш издаде неколку албуми и голем број синглови. Таа повеќе не сакаше да настапува, се обиде да се појави во медиумите кога имаше причина за тоа и повторно паузираше.

Сега, по 11-годишна музичка пауза, дојде вистинската причина за ново појавување. Имено, Сузана објави нов албум што го промовираше во четврток вечер на гала прославата, а најголема поддршка ѝ беше семејството.

Иако Александра и Даниел скоро никогаш не се појавуваат во јавноста, тие мораа да бидат со нивната мајка на ваков важен ден, па семејството Поповиќ позираше пред објективите за првпат по многу години.

Претходна статијаУште една животна приказна и поука од сестрата на Лозано, Марија: Најлошо е кога ќе заборавиш колку вредиш
Следна статијаЛила се врати во детството, замина во забавен парк (ФОТО)