Не сакав да чујам за деца, а сега имам 16 и сакам уште

0

Џени и Реј Бонел се родители на најголемото семејство во Австралија и често зборуваат за нивното искуство. Имено, тие имаат шеснаесет деца и тврдат дека сакаат да имаат уште повеќе.

Сепак, одговарајќи на прашања од следбеници на социјалните мрежи, Џени откри дека порано воопшто не сакала да има деца, но сопругот ја одвраќал.

Имено, таа сподели дека Реј потекнува од шестчлено семејство и на почетокот на нивната врска тој и признал дека сака четири или шест деца, а таа инсистираше на тоа дека „нема да се случи“. Сепак, нејзиното мислење се смени.

“Се согласив да имам едно, можеби две бебиња. Но тука ми се отвори срцето и ми беше јасно дека ова е повикот на мојот живот.

На крајот, јас бев таа што го прашуваше мојат сопруг дали можеме да се обидеме да имаме трето дете”, рече таа.

Тие тогаш имаа еден син и две ќерки, а Реј се надеваше на уште едно машко за да го направи нивното семејство „комплетно“.

Сепак, четвртото беше девојче, факт кој ги охрабрил да продолжат да го шират своето семејство.

За жал, следниот пат кога Џени остана бремена, таа имаше спонтан абортус. Но, многу наскоро таа останала бремена и имале уште едно машко бебе.

Како што велат, имале среќа затоа што ја достигнале бројката од 12 деца пред да доживее уште еден спонтан абортус, а кога се обиделе да го добијат своето 16-то дете, претрпеле уште четири спонтани абортуси по ред.

„Беше многу тежок период“, вели оваа мајка.

На крајот, пристигна малата Кејтлин, а Џени откри дека се надева и на 17-то дете и не крие дека таа и Реј не користат заштита или планираат да започнат да ја користат.

Многумина беа шо кирани кога дознаа дека Џени всушност била бремена неверојатно 23 пати и дека имала шест спонтани абортуси. И покрај фактот дека е свесна дека можеби повеќе нема да може да има успешна бременост, таа се надева дека ќе има повеќе деца.

“Дали сме задоволни со 16 деца? Апсолутно. Ние сме толку задоволни од она што го добивме. Ние едноставно ги сакаме нашите деца неверојатно. Се чувствувам толку почестено што сум мајка и не можев да замислам подобар живот.

Планирав да немам деца воопшто, но толку многу ќе ми недостасуваше што го следев тој пат “, заклучи таа.

Одговарајќи на други прашања, eniени истакна дека сите нејзини деца се зачнати природно, а не со ИВФ, како што многумина веруваат, пренесува The Sun.

Фото: Инстаграм профил на Џени Бонел и Јутјуб принтскрин

Претходна статијаЕлена сподели емотивни семејни спомени со специјален повод
Следна статијаЈас му ги пеглав кошулите, а тој се тркалал во туѓа постела