Погледнете како изгледаа Онур и Шехерезад на нивната вистинска свадба пред десет години ФОТО

Љубовта меѓу славните турски актери Бергузар Корел и Халит Ергенч, се роди токму на снимањето на серијата „1001 ноќ“ од која се стекнаа со најголема популарност.

Оттогаш помина повеќе од една деценија, а нив се уште им цвета во љубовта и хармоничниот брачен живот.

Сега во приоширен состав со нивното синче, Бергузар и Халит, како на филмското платно, така и во приватноста не се разделни еден од друг.

Во едно неодамнешно интервју таа изјави дека раздвоени се само помеѓу сетовите на снимањата каде имаат посебни простории и не се заедно за подготовките.

Инаку, нивната венчавка се случи во 2009 година, а направија голема турска свадба која беше доста помпезна во медиумите.

Младоженецот беше со класичен костум, додека невестата во венчаница како принцеза и волуменосен вел на главата. Погледнете како изгледаа на нивниот голем ден во 2009 година:

Loading...