Лекарите останаа запрепастени од ситуацијата на Дарко Лазиќ: Досега на никој толку бргу не му откажуваат органите

0

Дарко Лазиќ, кој десет дена се наоѓа во КБЦ Земун откако на 23 октомври доживеа тешка сообраќајна несреќа кога неговиот автомобил слета од патот и се преврте на кров, се уште е на дијализа.

-Дарко се уште е на дијализа. Не сум видел на некого толку брзо да почнат да му откажуваат бубрезите после несреќа. Откажувањето на бубрезите е нешто што се очекува во такви ситуации, но вака брзо се уште немам видено-рекол еден о лекарите во КБЦ Земун.

На пејачот веќе му е извадена слезината, со што лекарите го запреле внатрешното крварење. Во наредниот период се чека операцијата на колкот, а се зависи од состојбата во која се наоѓа пејачот.

Оваа информација доаѓа само по неколку дена откако Дарко се пробуди од кома, но оваа информација сега делува крајно загрижувачки.

Претходна статијаДенес влошена состојбата на Дарко Лазиќ
Следна статијаВарошлија „удри“ по македонската пејачка: Да бришете прашина со овие парчиња