ФОТО: Една од најубавите Македонки објави: И официјално сум трудна

Емилија Розман, која важи за една од најубавите Македонки преку објавите на својот профил на Инстаграм ги збуни и изненади своите следбеници.

Уавата македонска манекенка и мисица на „стори“ објави снимка од ехо за која напиша дека официјално е трудна и не може да чека.

Веројатно иницирано од некакви шпекулации, атрактивната Розман реши да се пошегува со објавата.Но, да да не настане поголема забуна, веќе во следната објава појасни нешто сосема поинакво од претходното.

-Луѓе ја дечко не можам да прелажам да ме фати, не па дете да ми направи. Овца да ми нацрта човек ќе ја изгубам.Мешето ме боли, не сум трудна, ништо страшно, напиша Емилија.

Дека ситуацијата ја насмеала покажуваат емотиконите кои ги дополни, но едно е јасно, од бременост нема ништо, туку само болно меше.

Претходна статијаБремена невеста Нина пред развод: Наместо со мене, парите ги броеше со мајка му
Следна статијаТрите најплатени професии во Германија се магнет за Македонците