Каракамишева до Заев: И после ВМРО барал амнестија?

0

Заев ќе направи СЕ за да ја заокружи целта на неговото носење на власт.
Еве само што испрати порака од собраниската говорница за помирување и простување за настаните од 27 април?!

И после ВМРО барало амнестија?
Аман човек кочи, соземи се, твојата мисија НЕ Е НАША МИСИЈА!
ТИ ЌЕ МОРА ДА СИ ОДИШ И ДА ОДГОВАРАШ ЗА ЗЛОДЕЛАТА!
МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА!

За да го вратиме владеењето на правото во земјата треба прво, да ја симнеме хунтава од власт, истата да одговара за сите кривични дела што и ги стори на државата и народот, да ги развластиме локалните полициски шерифи и бандити кои го јаваат општеството и да ги тргнеме невладините организации кои како влекачи 27 години се залепени на странски пари.

Претходна статијаМедицинска сестра: Доктори, засрамете се – дајте им на жените анестезија
Следна статијаФОТО Пресладок: Погледнете колку порасна и како изгледа денес малиот Озан од „Нашата Дениз“