Карлеуша се скара со сопругот – вака започна целата кавга ФОТО

Кавгата помеѓу поранешните играчи на Црвена Ѕвезда се распламтува. Душко Тошиќ, во телефонот на неговата сопруга, Јелена Карлеуша, ги нашол пораките кои и ги испраќал Огњен Врањеш, па тој нему му испратил сериозни закани. Играчот на Андерлехт не му останал должен, па му возвратил со зборовите: „Можеш само да пуши к** ац“.

Тешките зборови паднаа, колегите завојуваа, бракот на фудбалерот и пејачката е пред развод… Но, еве како сето тоа започна.

Loading...

Карлеуша и босанскиот фудбалер претходно имале контакт преку социјални мрежи. Минатата година, Врањеш енергично реагираше кога поп-ѕвездата го прозва српскиот фудбалски селектор Младен Крстајиќ, кој не го повика нејзиниот сопруг сопруг да игра за Србија во Лигата на нациите.

Тогаш Врањеш жестоко го нападна Тошиќ, пишувајќи и на неговата сопруга Карлеуша дека Тошиќ не игра ниту во Кина.

„А дали е реално покрај малите смрдливи Кинези, тој да игра на секој трет натпревар? Ало, биди малку реална“ – напиша Врањеш во пораката и ја означи Карлеуша.

Потоа, наводно, почнал да и ги испраќа своите пораки, а се кулминираше кога Душко ги најде во нејзиниот телефон.

Да ве потсетиме, кавгата започна на новогодишната ноќ откако пејачката го прекина својот настап лута што Душко и испратил пијалок на друга девојка.

Брачниот пар продолжил да се расправа дома и во еден момент фудбалерот се фатил за телефонот каде ја видел кореспонденцијата на Карлеуша со неговиот колега. Карлеуша се обидела да му докаже на Душко дека нема ништо со неговиот колега, иако тој постојано и праќа пораки.

Потоа наводно тој продолжил да и испраќа пораки на популарната пејачка, а се кулминирало кога Душко ги пронашол пораките во телефонот на својата сопруга.

Расправата меѓу сопружниците се случила токму на новогодишната ноќ, по која пејачката го прекинала својот настап, бесна откако Душко испратил пијалак до една девојка.

Душко и Јелена расправијата ја продолжиле и дома , а во еден момент фудбалерот го земал телефонот на сопругата и ја видел преписката на јелена и Огнен.