Сеуште неможам да поверувам: Се упознавме у диско, по пола саат отидовме кај неа дома и се случи

Бев излезен со две другарчиња, прво у кафана па потоа у Миднајт, среда беше, некоја студентска забава, демек имало девојчиња викаа другариве. Јас лабав, излегов колку да не седам дома.

Арно ама почна да се полни, ние дека претходно у кафана ракија па вино, а ваму на пиво, и ни стана интересно. До нас застанаа неколку девојчиња, се смешкаа, им се гледаше у очи дека се и они излезени како нас да најдат нешто.

Таа најаката почна да ми збори мене, јас одма тука пијачка пуштив, направивме живели и оп ја залапав. Почнавме страсти у сред диско, доста се напаливме и двајцата. Незнам како спомна демек цимерката и била отидена дома у Прилеп и сама била.

И јас тука на заебанции и викам, сеа значи ќе одиме кај тебе на гости, а таа ми вика ајде ако сакаш. Јас се извадив од памет, пошто јака беше, и циицки, и гз, и фаца и се и дал господ.

Значи се знаевме само нешто повеќе од 10 минути, и тргнавме да искачаме од диско, фативме такси, у таксито се загреавме убаво, среќа беше блиску у центар во Кузман студентскиот.

Влагаме у студентскиот, на чуварите здраво/здраво, дојде лифтот, стисна 4 ка, а за тоа време јас почнав да ја пипам таму ваму таму.

Влагаме у соба, ми вика до вц идам одма се враќам, а јас у меѓувреме фармерките соблакање, кошулата исто, си викам нема каде да бега, вистинска шанса ми е ова. Се враќа она, заклучува врата, гаси светло, и филмот започна.

Ја соблеков со нејзина помош, се симна сама таму доле, а јас напален одма завршив работа. Потоа преземав се у свои раце, се качив како шо треба, а таа урлаше како да сме некаде сами на пуст остров, а не во студентски кај шо не слушаат сите. Имавме акција едно саат време.

Па цимерката многу ја нервирала, па се префрливме и на нејзиниот кревет хаха.

Готово после неколку партии неможевме веќе, извадивме максмимум и двајцата еден од друг. Ми викаше да останам да спијам, ама јас едвај чекав да излезам да им вртам на овие да им кажам како сум прошол. Искачам од кај неа, чекам лифт, се спуштив кај чуварот и жив среќен му викам поздрав пријателе се гледаме.

Им вртам на овие, едниот ја лапал едната другиот нишо. Им кажувам за мене таков среќен целиот, зошто за речиси 30 мин, имав се.с со девојка само што ја имав запознаено.

Утредента ми пиша, демек како си, едно друго, ко да сме дечко и девојка, а се знаевме нели 30 мин предигра и 1 саат се.с. И јас и викам на шала многу беше гласна ноќеска, и ми вика лелееееее затоа комшиите до неа ја сретнале у ходник и такви насмеани и рекле кај си ма Маја. Тие цела ноќ си слушале, плус и иста тераса делеа.

И така тоа е мојата вистинска приказна, шо ми се има десено. Тоа со Маја се повтори уште неколку пати…

Од тогаш многу го засакав Берово!

Извор: News24

Loading...