Се породи Сара Мејс – постави фотка и го соопшти името на ќерката

Пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски по девет месеци станаа родители на своето прво дете, односно ќерка.

Имено, утринава Сара на свет ја донесе ќерката, за тоа веднаш се пофали и на социјалните мрежи објавувајќи фотографија од болница.

„Не се опишува ова“, напиша Сара во описот на фотографијата. А честитки пристигнаа од сите страни.

Loading...