Комплетно поинаква, потполно женствена – Тијана Дапчевиќ во ново светло (ФОТО)

Не случајно постојано го добива епитетот за мултиталент, а со оглед на она што го покажува од различни сегменти на уметноста, Тијана тоа и како го заслужува. Освен што е посветена на снимањето на третата сезона на „Преспав“, таа е активна и за својата музичка кариера.

Деновиве Тијана снимаше спот за песната насловена „Километри“, а според приложеното на нејзиниот профил на Инстаграм, таа изгледа сосема поразлично.

Знеме дека го преферира андрогениот изглед, но за овој спот е доста поженствена, со долга руса коса и фустан во бохо стил.

Дали е во улога на Ула, како водителка, имитира некој лик или пак пее како вистинската Тијана, во секое светло таа едноставно е совршена.

Извор: Вистина

Loading...