Гранд ѕвездата Ристе Ристески се слече на плажа и ги шекна женските (ФОТО)

Кога се појави на сцената на Гранд во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“  веднаш ја освои публиката со својата насмевка и харизма. Иако првиот пат немаше среќа и не стигна до финалето, вториот пат Ристе ја однесе победата во музичкото шоу.

Во текот на целиот натпревар Ристе добиваше комплименти и пофалби од жирито, а Јелена Карлеуша неколку пати истакна дека е многу секси и дека има убава насмевка.

По победата Ристе се посвети на својата музичка кариера, издаде песна, имаше полна агенда со настапи.

Ристески летото не го користи само да настапува, туку успеа да „украде“ некој ден и за да се одмори.

За своја дестинација Ристе ја одбра Грција. А дека ужива, за тоа сведочат и фотографиите на социјалните мрежи.

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ на Инстаграм сподели неколку фотографии од својот одмор, а во костим за капење Ристе го покажа своето згодно тело.