Извлечени групите за ЛШ – најинтересна групата во која е Sвезда

Денес во Нион беа извлечени и групите за следната фаза од Лигата на шампионите.

ГРУПА А: Атлетико Мадрид, Борусија Дортмунд, Монако, Бриж

ГРУПА Б: Барселона, Тотенхем, ПСВ Ајнтховен, Интер

ГРУПА Ц: ПСЖ, Наполи, Ливерпул, Црвена Звезда

ГРУПА Д: Локомотив Москва, Порто, Шалке 04, Галатасарај

ГРУПА Е: Баерн Минхен, Бенфика, Ајакс, АЕК

ГРУПА Ф: Манчестер Сити, Шахтјор, Лион, Хофенхајм,

ГРУПА Г: Реал Мадрид, Рома, ЦСКА Москва, Викторија Плзен

ГРУПА Х: Јувентус, Манчестер Јунајтед, Валенсија, Јанг Бојс

Loading...