Која мајка родила ваква кукла – ќерката на Драган Бјелогрлиќ (ФОТО)

Српскиот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ како своја наследничка ја има ќерката Миа (21) која е вистинска убавица.

Таа е студентка на Факултетот за политички науки, а паралелно работи и како модел во светот на модата.

Миа неодамна сними едиторијал за еден моден бренд каде воодушеви со својата појава.

За Миа велат дека е убава на мама, а „кул“ на тато.

Инаку, еден период во манекенските води беше и нејзината мајка која се откажа од тоа.

Маја и Драган освен ќерката Миа го имаат и синот Алексеј.

Извор: Вистина

Loading...